Ostvareni rezultati kandidata na listama sa područja naše Općine | Prozorski Krug 767

Na Općim izborima BiH koji su održani 7. oktobra 2018. godine građani su glasali za:

  1. Člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine (iz reda Bošnjačkog i/ili Hrvatskog naroda)
  2. Delegate u Zastupničkom/predstavničkom Domu Parlamentarne Skupštine BiH
  3. Zastupnike u Zastupničkom/predstavničkom Domu Parlamenta Federacije BiH
  4. Zastupnike u Skupštini Hercegovačko –neretvanskog kantona

U nastavku vam donosimo rezultate Općih izbora za kandidate na listama sa područja naše Općine, koji su bili kandidovani za sve nivoe vlasti.

 

Kandidati za Parlamentarnu skupštinu BiH bili su :

  • HDZ BiH – KOALICIJA   

redni broj 4. Josip Grubeša (ukupno 8 kandidovanih)  – ukupno 1.225 glasova;

  • SDA – STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE

redni broj 8. Iza Pilav (ukupno 8 kandidovanih) – ukupno 475 glasova;

  • NAROD I PRAVDA

redni broj 1.  Selma Pračić (ukupno 1 kandidovan) – ukupno osvojen 1 glas;

  • BPS – SEFER HALILOVIĆ

redni broj 1. Mesud Hero (ukupno 8 kandidovanih) – ukupno osvojeno 135 glasova;

  • HRVATSKO ZAJEDNIŠTVO ( HDZ 1990-HSP BiH )

redni broj 1. Ilija Cvitanović (ukupno 8 kandidovanih) – ukupno osvojeno 2.039 glasova;

  • SAVEZ ZA NOVU POLITIKU

redni broj 1. Emina Isak (ukupno 1 kandidovan) – ukupno osvojeno 0 glasova;

 

 

Kandidati za Predstavnički dom Parlamenta Federacije BiH bili su :

  • SDA – STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE

redni broj 10. Semir Hatić (ukupno 13 kandidovanih) – ukupno osvojeno 454 glasa;

  • HRVATSKO ZAJEDNIŠTVO (HDZ 1990-HSP BiH)

redni broj 3. Luka Faletar (ukupno 13 kandidovanih) – ukupno osvojeno 1.888 glasova;

redni broj 8. Pero Kovačević (ukupno 13 kandidovanih) – ukupno osvojeno1.291 glas;

  • DF – ŽELJKO KOMŠIĆ

redni broj 8. Osman Šabić (ukupno 8 kandidovanih) – ukupno osvojeno 46 glasova;

  • NAROD I PRAVDA

redni broj 2. Melika Čorbadžić (ukupno 2 kandidovana) – ukupno osvojeno 11 glasova;

  • BPS – SEFER HALILOVIĆ

redni broj 5. Ibro Daguda (ukupno 13 kandidovanih) – ukupno osvojeno 20 glasova;

 

Kandidati za Skupštinu HNK  bili su:

  • HDZ BiH (HSS, HKDU BiH, HSP-HNS, HSP DR AS, HDU BiH, HSS SR)
    • redni broj 8. Slavko Bilić (ukupno 33 kandidovana) – ukupno osvojeno 1.167 glasova;
    • redni broj 15. Ivan Fofić (ukupno 33 kandidovana) – ukupno osvojeno 841 glas;
    • redni broj 27. Hrvoje Šimunović (ukupno 33 kandidovana) – ukupno osvojeno 687 glasova;

 

  • SDA – STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE  
    • redni broj 4. Elvedin Grcić (ukupno 35 kandidovanih) – ukupno osvojeno 661 glas;
    • redni broj 16. Zedina Šero (ukupno 35 kandidovanih) – ukupno osvojeno 358 glasova;

 

  • HRVATSKO ZAJEDNIŠTVO HDZ 1990 (HS HKDU-HRAST-HSP BiH)
    • redni broj 1. Marija Bešker (ukupno 33 kandidovana) – ukupno osvojeno 1.383 glasa;
    • redni broj 9.  Mara Anđelić (ukupno 33 kandidovana) – ukupno osvojeno 1.232 glasa;
    • redni broj 12. Branko Burić (ukupno 33 kandidovana) – ukupno osvojeno 799 glasova;
    • redni broj 17. Gabrijel Malekinušić (ukupno 33 kandidovana) – ukupno osvojeno 932 glasa;
    • redni broj 23. Martina Brekalo (ukupno 33 kandidovana) – ukupno osvojeno 783 glasa;
    • redni broj 30. Stanko Čurčić (ukupno 33 kandidovana) – ukupno osvojeno 514 glasova;

 

  • SBB – FAHRUDIN RADONČIĆ
    • redni broj 15. Mehmed Hero (ukupno 35 kandidovanih) – ukupno osvojeno 60 glasova;
    • redni broj 22. Alem Šljivo (ukupno 35 kandidovanih) – ukupno osvojeno 31 glas;

 

  • SDP – SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BIH
    • redni broj 12. Omer Manov (ukupno 34 kandidovana) – ukupno osvojeno 79 glasova;

 

  • DF – ŽELJKO KOMŠIĆ
    • redni broj 6. Mirza Đogić (ukupno 31 kandidovan) – ukupno osvojeno 96 glasova;

 

  • BPS – SEFER HALILOVIĆ
    • redni broj 11. Sabiha Perviz (ukupno 35 kandidovanih) – ukupno osvojeno 14 glasova;
    • redni broj 28. Hanifa Hero (ukupno 35 kandidovanih) – ukupno osvojeno 10 glasova;

 

  • NAROD I PRAVDA
    • redni broj 3. Zajko Čorbadžić (ukupno 3 kandidovana) – ukupno osvojeno 28 glasova;

 

Prema projekciji mandata sa područja naše Općine će u Skupštini Hercegovačko–neretvanskog kantona mandat dobiti:
– Elvedin Grcić (SDA),
– Marija Bešker (HDZ 1990) i
– Slavko Bilić (HDZ).

U Parlamentu F BIH će zastupničko mjesto imati Luka Faletar (HDZ-a 1990).

 

 

 

error: Content is protected !!