Izvještaj Operativnog centra CZ Prozor-Rama za 1.5.2020.

Po Naredbi Federalnog štaba civilne zaštite , sve osobe koje dolaze iz inostranstva na područje naše općine, obavezne su se javiti Civilnoj zaštiti tel.121 , Domu zdravlja tel. 124 , HES  tel. 036 771 880.

Na područje naše općine u zabilježen je dolazak 5 osoba iz Austrije kojima je općinski sanitarni inspektor izdao rješenja o zdravstvenom nadzoru i zabrani kretanja od 14 dana.

Dana 01.05.2020. godine uposlenici Policijske stanice Prozor-Rama izvršili su provjeru 22 osobe kojima je izrečena zaštitna zdravstvena mjera samoizolacije , te utvrdili da se sve osobe pridržavaju izrečene mjere.

Iz Doma zdravlja je saopćeno da su sve osobe pod zdravstvenim nadzorom telefonski kontaktirane i dobro se osjećaju. U toku jučerašnjeg dana nije bilo pacijenata sa simptomima korona infekcije te nije bilo ni testiranih.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
error: Content is protected !!