OPERATIVNI CENTAR CIVILNE ZAŠTITE OPĆINE PROZOR-RAMA , IZVJEŠTAJ ZA 6.5.2020.

Po Naredbi Federalnog štaba civilne zaštite, sve osobe koje dolaze iz inostranstva na područje naše općine obavezne su se javiti Civilnoj zaštiti (tel:121), Domu zdravlja (tel. 124) i HES-u Dom zdravlja (tel. 036/771-880).

Općinski sanitarni inspektor je informisao OC CZ da je u izvještajnom periodu na područje naše općine stiglo 10 osoba iz inostranstva ( 4 iz Hrvatske, 3 iz Njemačke i 3 iz Austrije). Svi su dobili rješenja o zdravstvenom nadzoru i zabrani kretanja od 14 dana.

Uposlenici Policijske stanice Prozor-Rama izvršili su provjeru 20 osoba kojima je izrečena zaštitna zdravstvena mjera samoizolacije i utvrdili da se sve osobe pridržavaju mjera samoizolacije.

Uposlenici DVD-a „RAMA“ izvršili su dezinfekciju 3 dostavna vozila koji dolaze na područje naše općine iz drugih sredina.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
error: Content is protected !!