Dnevni izvještaj Operativni centar Civilne zaštite Prozor-Rama za 16.4.2020

Na osnovu Naredbe Kantonalnog Štaba Civilne zaštite HNK-a od 09.04.2020 godine u vezi zabrane kretanja građana na području HNK-a van mjesta prebivališta, Operativni Centar Civilne zaštite općine Prozor-Rama u proteklih 24 sata je izdao 28 potvrda o kretanju.

PS „PROZOR-RAMA“

Dana 15.04.2020. godine uposlenici PS PROZOR-RAMA su izvršili provjeru 45 osoba kojima je izrečena zaštitna zdravstvena mjera samoizolacije i utvrdili da se sve osobe pridržavaju izrečene mjere.

DVD „RAMA“ intervencije vatrogasaca 15.04.2020. godine

U toku jučerašnjeg dana uposlenici DVD-a „RAMA“ su izvršili dezinfekciju 9 dostavnih vozila iz drugih sredina.

SANITARNA INSPEKCIJA

Na području naše općine u proteklih 24 sata nije pristigla niti jedna osoba iz inostranstva. Za 2 osobe je istekla zaštitna mjera samoizolacije, a ukupno je do sada u samoizolaciji bilo 314 osoba . Pod zdravstvenim nadzorom je još 47 osoba.

Dom zdravlja „RAMA“

Prema informacijama iz Doma zdravlja nije prijavljen niti jedan novi dolazak. Sve osobe pod zdravstvenim nadzorom su dobro i pridržavaju se mjera samoizolacije. Dvije osobe su zbog kliničkih simptoma testirane na covid-19 infekciju. Rezultati se očekuju danas.

Crveni križ općine Prozor – Rama

Crveni križ je u proteklih 48 sati podijelio 7 paketa hrane i lijekova osobama u potrebi sa područja naše općine.

Molimo sve novo pristigle građane da se putem telefona obvezno jave u Dom zdravlja „RAMA“ na brojeve 036 771 880 ili hitni poziv 124 , kao i policiji 122 , te sanitarnom inspektoru 063 796 332.

OC CZ Prozor – Rama

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
error: Content is protected !!