Izvještaj Operativnog centra CZ za 26.4.2020.

Po Naredbi Federalnog štaba civilne zaštite, sve osobe koje dolaze iz inostranstva na područje naše općine obvezne su se javiti Civilnoj zaštiti tel.121 , Domu zdravlja tel. 124 , HES tel. 036 771 880.

Uposlenici PS PROZOR-RAMA izvršili su provjeru 7 osoba kojima je izrečena zaštitna zdravstvena mjera samoizolacije, te utvrdili sve osobe poštuju izrečenu mjeru. 26.04.2020. godine u 12.55 sati u naselju Ripci dogodila se saobraćajna nesreća pri čemu je jedna osoba zadobila lakše tjelesne povrede.

U Hitnoj službi Doma zdravlja Rama nije bilo pacijenata sa simptomima infekcije korona virusom, te nije bilo ni indikacije za testiranje.

25.4. testirana osoba je negativna na COVID-19. Osobe pod zdravstvenim nadzorom su bez simptoma bolesti.

Na područje naše općine u protekla 24 sata stigla je 1 osoba iz Slovenije kojoj je općinski sanitarni inspektor , izdao rješenje o stavljanju pod zdravstveni nadzor i ograničavanje kretanja u trajanju od 14 dana.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
error: Content is protected !!