Izvještaj Operativnog centra CZ Prozor-Rama za 30.4.2020.

Na područje općine Prozor-Rama zabilježen je dolazak 7 osoba iz inostranstva : iz Austrije 3, Hrvatske 2 i po jedna osoba iz Njemačke i Švicarske. Općinski sanitarni inspektor je izdao rješenja o zdravstvenom nadzoru i zabrani kretanja od 14 dana.

Inače, po Naredbi Federalnog štaba civilne zaštite, sve osobe koje dolaze iz inostranstva na područje naše općine obavezne su se javiti Civilnoj zaštiti tel.121 , Domu zdravlja tel. 124 , HES  tel. 036 771 880

Dana 30.04.2020. godine uposlenici Policijske stanice Prozor-Rama izvršili su provjeru 19 osoba kojima je izrečena zaštitna zdravstvena mjera samoizolacije, te utvrdili da se sve osobe pridržavaju izrečene mjere.

U Domu zdravlja nije bilo osoba sa simptomima korona infekcije i  novih testiranja.

Tri testa učinjena 29.4.2020. su negativna na korona virus.

Osobe pod zdravstvenim nadzorom su telefonski kontaktirane i dobrog su zdravstvenog stanja.

Uposlenici DVD-a „Rama“  su dezinfikovali 15 dostavnih vozila koja dolaze na područje naše općine iz drugih sredina.

Uposlenici Crvenog križa općine Prozor-Rama su izvršili podjelu 3 paketa hrane osobama koje se nalaze stanju socijalne potrebe.

Stanje sa vodosnadbjevanjem i odvozom smeća na području je zadovoljavajuće.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
error: Content is protected !!